Osnovna škola „Mula Mustafa Bašeskija“ Sarajevo

Školsko područje

Naša škola se nalazi u najljepšem dijelu Sarajeva – Starom Gradu. Školsko područje proteže se od glavne ulice koja nosi isto ime kao i škola, pa do Sedrenika i Grdonja, i od Baščaršije do ulice Musa Ćazim Ćatić.

102 godine postojanja

Škola je počela sa radom davne 1920. godine kao VII narodna škola, a izgradnja školske zgrade započeta je 1928. godine na zemljištu sarajevske porodice Svrzo. Projekat za školu radio je poznati arhitekt Dušan Smiljanić.

our staff
See more
Play As You Learn

Learning Center

Our team is so happy to help your children develop properly through hands-on learning and fun experiences.

With Love and Care

We have the most caring and loving teachers and babysitters, so be sure our child is safe and happy with our team.

Health and Safety

Our center is supplied with the next generation equipment to ensure your child’s well-being and proper developing.

Family Support

Isn’t it a happiness to finally find out that your family has found a child care that is so loving and supporting?

our partners
Đačko doba je najljepše te ga učenici trebaju iskoristiti na najbolji mogući način i uživati u svakom trenutku svog djetinjstva i mladosti.
Branko Đurić Đuro
Branko Đurić Đuro, glumac, režiser
Ne treba pristajati na osrednjost. Da bismo bili vrhunski u svakom poslu, moramo sanjati da budemo veliki. Sve što radimo moramo raditi sa strašću i željom da bude najbolje.
Safet Zec
Safet Zec, akademski slikar
Osnovnoškolsko obrazovanje je bio izvrstan temelj za moju punu integrisanost u dalji nastavni proces.
Nadir Hajro
Nadir Hajro, bodybuilder sa cerebralnom paralizom