Rad škole‎ > ‎

Obavještenja


OBAVIJEST - NOVI TERMIN PODJELE UVJERENJA

posted Jan 16, 2019, 4:32 AM by Ajla Muharemović

Novi termin podjele UVJERENJA NA KRAJU PRVOG POLUGODIŠTA za sve učenike je u petak, 18. januara 2019. godine u 10,30 sati.

DO DALJNJEG ODGOĐENA PODJELA KNJIŽICA

posted Jan 14, 2019, 2:04 AM by Ajla Muharemović

Prema uputi Ministarstva koja je stigla školama dana 14.1.2019. godine, obustavljeno je izdavanje uvjerenja o uspjehu na kraju I polugodišta školske 2018/19. godine, te u skladu s tim odlaže se podjela knjižica u našoj školi koja je bila predviđena u srijedu, 16.1.2019.
O naknadnom datumu podjele knjižica za učenike bit će obavještenje na web stranici škole.

PODJELA KNJIŽICA

posted Jan 9, 2019, 12:00 AM by Ajla Muharemović

Podjela knjižica za sva odjeljenja održat će se u srijedu, 16. januara 2019. godine, u 10,00 sati.

Početak nastave u II polugodištu je u ponedjeljak, 28. januara 2019. godine.

Uputstvo za kreiranje računa u sistemu e-dnevnik za roditelje

posted Nov 19, 2018, 12:26 AM by Ajla Muharemović

U dokumentu ispod nalazi se uputstvo za kreiranje računa za roditelje, kako bi mogli pristupiti e-dnevniku i imati uvid u ocjene.

KALENDAR PISMENIH PROVJERA 2018/19.

posted Sep 21, 2018, 1:37 AM by Ajla Muharemović   [ updated Sep 21, 2018, 3:55 AM ]

RASPORED PISMENIH PROVJERA ZNANJA ZA  ___SEPTEMBAR___ šk.  2018/19. g.

 

Razred

I sedmica

II sedmica

III sedmica

IV sedmica

V sedmica

P

3.9.

U

4.9.

S

5.9.

Č

6.9.

P

7.9.

P

10.9.

U

11.9.

S

12.

Č

13.

P

14.

P

17.

U

18.

S

19.

Č

20.

P

21.

P

24.

U

25.

S

26.

Č

27.

P

28.

 

 

 

 

 

2-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MM

 

 

 

BHS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MM

 

 

 

BHS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2-3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MM

 

 

 

BHS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2-4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MM

 

 

 

BHS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3-1

 

 

 

 

 

 

 

MM

 

 

BHS

 

 

 

 

MO

BHS

 

 

 

 

 

 

 

 

3-2

 

 

 

 

 

 

 

MM

 

 

BHS

 

 

 

 

MO

BHS

 

 

 

 

 

 

 

 

4-1

 

 

 

 

 

 

 

 

MM

 

 

 

 

 

 

BHS

 

 

 

EJ

 

 

 

 

 

4-2

 

 

 

 

 

 

 

 

MM

 

 

 

 

 

 

BHS

 

 

EJ

MO

 

 

 

 

 

4-3

 

 

 

 

 

 

 

 

MM

 

 

 

 

 

 

BHS

 

 

EJ

MO

 

 

 

 

 

5-1

 

 

 

 

 

 

MM

 

 

 

 

 

 

BHS

 

 

 

 

 

MM

 

 

 

 

 

5-2

 

 

 

 

 

 

 

MM

 

 

 

 

 

 

BHS

 

 

PR

 

MM

 

 

 

 

 

5-3

 

 

 

 

 

 

 

MM

 

 

 

 

 

 

BHS

 

 

 

PR

MM

 

 

 

 

 

6-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GEO    

BHS

 

 

 

 

 

EJ

 

 

 

 

 

6-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GEO    

BHS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7-1

 

 

 

 

 

 

 

 

HIS

 

 

 

 

BHS

 

 

 

 

NJEM

 

 

 

 

 

 

7-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BHS

 

 

NJEM

EJ

 

 

 

 

 

8-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BHS

   

 

 

 

 

 

GEO

 

 

 

 

 

8-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BHS

 

 

 

GEO

 

 

 

 

 

9-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GEO

BIOL

 

 

MM

 

 

HIS

BHS

 

 

 

 

 

 

 

 

9-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GEO

BIOL

 

 

MM

 

BHS

HIS

 

 

 

 

 

 

 

 


RASPORED PISMENIH PROVJERA ZNANJA ZA  ___OKTOBAR___ šk.  2018/19. g.

 

Razred

I sedmica

II sedmica

III sedmica

IV sedmica

V sedmica

P

    1.

U

2.

S

3.

Č

4.

P

5.

P

8.

U

9.

S

10.

Č

11.

P

12.

P

15.

U

16.

S

17.

Č

18.

P

19.

P

22.

U

23.

S

24.

Č

25.

P

26.

P

29.

U

30.

S

31.

 

 

2-1

BHS

 

 

 

 

 

 

 

MM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BHS

 

 

 

 

2-2

BHS

 

 

 

 

 

 

 

MM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BHS

 

 

 

 

2-3

BHS

 

 

 

 

 

 

 

MM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BHS

 

 

 

 

2-4

BHS

 

 

 

 

 

 

 

MM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BHS

 

 

 

 

3-1

 

 

MM

 

 

 

 

 

 

 

 

EJ

BHS

 

 

MO

 

 

 

 

 

BHS

 

 

 

3-2

 

 

MM

 

 

 

 

 

 

 

 

EJ

BHS

 

 

MO

 

 

 

 

 

BHS

 

 

 

4-1

 

 

 

MM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EJ

 

 

 

MM

MO

 

BHS

 

 

 

 

4-2

 

 

 

MM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EJ

 

 

 

 

MM

MO

 

BHS

 

 

 

 

4-3

 

 

 

MM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EJ

 

 

 

 

MM

MO

 

BHS

 

 

 

 

5-1

EJ

NJEM

 

 

 

 

 

 

BHS

 

MM

 

 

PR

 

 

 

 

 

EJ

BHS

 

DR

 

 

5-2

NJEM

 

EJ

 

 

 

 

 

 

BHS

MM

 

PR

 

 

 

 

 

EJ

 

BHS

DR

 

 

 

5-3

NJEM

 

EJ

 

 

 

 

 

 

BHS

MM

 

 

PR

 

 

 

 

EJ

 

BHS

DR

 

 

 

6-1

 

 

MM

 

 

 

 

GEO

 

 

 

 

 

 

 

EJ

 

BHS

 

 

 

 

 

 

 

6-2

 

 

MM

 

 

 

 

GEO

 

 

 

BIOL

 

 

EJ

 

 

BHS

 

 

 

 

 

 

 

7-1

BIOL

 

GEO

HIS

 

 

 

MM

 

 

GEO

 

 

 

EJ

 

 

BHS

 

 

 

 

 

 

 

7-2

BIOL

HIS

GEO

 

 

 

 

MM

 

 

GEO

 

 

 

 

BHS

 

EJ

 

 

 

 

 

 

 

8-1

 

HIS

MM

 

 

 

NJEM

 

 

 

 

 

 

 

FIZ

GEO

 

 

BHS

HIS

EJ

 

 

 

 

 

8-2

 

HIS

MM

 

 

 

 

NJEM

 

 

 

BIOL

 

 

FIZ

GEO

BHS

 

 

HIS

EJ

 

 

 

 

 

9-1

 

 

 

MM

 

 

HIS

 

 

 

 

EJ

 

 

GEO

 

NJEM

 

 

BHS

 

FIZ

 

 

 

9-2

 

 

 

MM

 

 

HIS

 

 

 

 

EJ

 

 

GEO

 

NJEM

 

 

BHS

 

FIZ

 

 

 


RASPORED PISMENIH PROVJERA ZNANJA ZA  ___NOVEMBAR___ šk.  2018/19. g.

 

Razred

I sedmica

II sedmica

III sedmica

IV sedmica

V sedmica

P

 

U

 

S

 

Č

1.

P

2.

P

5.

U

6.

S

7.

Č

8.

P

9.

P

12.

U

13.

S

14.

Č

15.

P

16.

P

19.

U

20.

S

21.

Č

22.

P

23.

P

26.

U

27.

S

28.

Č

29.

P

30.

2-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BHS

 

MM

 

 

 

 

 

 

BHS

2-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BHS

 

MM

 

 

 

 

 

 

BHS

2-3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BHS

 

MM

 

 

 

 

 

 

BHS

2-4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BHS

 

MM

 

 

 

 

 

 

BHS

3-1

 

 

 

 

 

 

BHS

 

 

 

 

 

 

 

 

BHS

 

 

 

MM

 

 

 

MO

 

3-2

 

 

 

 

 

 

BHS

 

 

 

 

 

 

 

 

BHS

 

 

 

MM

 

 

 

MO

 

4-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BHS

EJ

 

 

MM

 

 

 

 

 

MO

4-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BHS

 

EJ

 

MM

 

 

 

 

 

MO

4-3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BHS

 

EJ

 

MM

 

 

 

 

 

MO

5-1

 

 

 

 

 

BHS

 

 

 

MM

 

 

 

 

EJ

BHS

NJEM

 

 

 

 

 

 

PR

MM

5-2

 

 

 

 

 

BHS

 

 

 

MM

 

 

 

EJ

BHS

 

DR

NJEM

 

 

 

 

PR

 

MM

5-3

 

 

 

 

 

BHS

 

 

 

MM

 

 

 

EJ

BHS

 

DR

NJEM

 

 

 

 

 

PR

MM

6-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HIST

 

 

GEO

MM

 

EJ

 

BHS

 

 

 

 

 

NJEM

 

6-2

 

 

 

 

 

 

 

 

EJ

HIST

 

 

GEO

EJ

MM

 

 

BHS

 

 

 

 

 

NJEM

 

7-1

 

 

 

HIS

 

GEO

 

 

 

 

BIOL

 

 

 

EJ

 

 

BHS

 

 

 

FIZ

MM

HIS

 

7-2

 

 

 

 

 

GEO

 

 

 

 

BIOL

 

 

 

 

 

 

EJ

 

 

 

FIZ

MM

BHS

 

 

8-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NJEM

MM

GEO

 

HIS

BHS

 

EJ

 

 

 

 

FIZ

8-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NJEM

MM

GEO

 

HIS

 

 

EJ

BIOL

 

 

BHS

 

FIZ

9-1

 

 

 

 

 

GEO

EJ

 

 

 

BIOL

HIS

MM

 

 

 

 

FIZ

 

 

 

BHS

 

 

 

9-2

 

 

 

 

 

GEO

EJ

 

 

 

BIOL

HIS

MM

 

 

 

 

FIZ

 

 

 

BHS

 

 

 


RASPORED PISMENIH PROVJERA ZNANJA ZA  ___DECEMBAR___ šk.  2018/19. g.

 

Razred

I sedmica

II sedmica

III sedmica

IV sedmica

V sedmica

P

  3.

U

4.

S

5.

Č

6.

P

7.

P

10.

U

   11.

S

12.

Č

13.

P

14.

P

17.

U

18.

S

19.

Č

20.

   P

21.

P

24.

U

25.

S

26.

Č

27.

P

28.

P

31.

 

 

 

 

2-1

 

 

BHS

 

 

 

 

EJ

 

 

 

MM

 

 

 

 

 

 

MO

 

 

 

 

 

 

2-2

 

EJ

BHS

 

 

 

 

 

 

 

 

MM

 

 

 

 

 

 

MO

 

 

 

 

 

 

2-3

 

 

BHS

EJ

 

 

 

 

 

 

 

MM

 

 

 

 

 

 

MO

 

 

 

 

 

 

2-4

 

 

BHS

EJ

 

 

 

 

 

 

 

MM

 

 

 

 

 

 

MO

 

 

 

 

 

 

3-1

 

 

BHS

 

 

 

 

 

 

MM

 

BHS

 

 

INF

 

 

 

MO

MM

 

 

 

 

 

3-2

 

 

BHS

 

 

 

 

 

 

MM

 

BHS

 

 

INF

 

 

 

MO

MM

 

 

 

 

 

4-1

 

BHS

 

 

 

 

 

MM

 

BHS

EJ

 

 

 

 

 

 

BHS

MM

MO

 

 

 

 

 

 

4-2

 

BHS

 

 

 

 

 

MM

 

BHS

 

EJ

 

 

 

 

 

BHS

MM

MO

 

 

 

 

 

 

4-3

 

BHS

 

 

 

 

 

MM

 

BHS

 

EJ

 

 

 

 

 

BHS

MM

MO

 

 

 

 

 

 

5-1

 

 

 

 

 

BHS

 

 

 

EJ

 

 

DR

 

 

 

 

MM

 

 

 

 

 

 

 

5-2

 

 

 

 

BHS

 

 

 

EJ

MM

 

DR

 

 

BHS

 

 

PR

MM

 

 

 

 

 

 

 

5-3

 

 

 

 

BHS

 

 

 

EJ

MM

 

DR

 

 

BHS

 

 

MM

PR

 

 

 

 

 

 

6-1

 

 

 

 

 

 

EJ

 

 

MM

 

 

BHS

GEO

 

HIS

 

 

BHS

 

 

 

 

 

 

 

6-2

 

BIOL

 

 

 

 

 

 

MM

EJ

 

 

BHS

GEO

 

HIS

 

 

BHS

 

 

 

 

 

 

 

7-1

 

 

 

 

EJ

GEO

 

 

 

EJ

 

NJEM

BHS

BIOL

 

 

 

 

MM

BHS

 

 

 

 

 

 

 

7-2

 

 

 

 

 

GEO

BHS

 

 

EJ

 

NJEM

BIOL

 

 

 

 

MM

 

 

 

 

 

 

 

8-1

BIOL 

HIS

 

 

EJ

 

NJEM

 

MM

EJ

FIZ

 

 

HEM

GEO

 

 

BHS

 

 

 

 

 

 

 

8-2

 

HIS

 

 

EJ

BHS

 

NJEM

MM

EJ

FIZ

 

 

HEM

GEO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9-1

FIZ

 

EJ

 

NJEM

 

EJ

BHS

HIS

 

GEO

 

BIOL

HEM

 

 

 

MM

 

 

 

 

 

 

 

9-2

FIZ

 

EJ

 

NJEM

 

EJ

BHS

HIS

 

GEO

 

BIOL

HEM

 

 

 

MM

 

 

 

 

 

 

 

Produženi boravak

posted Aug 31, 2018, 4:03 AM by Ajla Muharemović

Obavještavaju se roditelji učenika - korisnika da produženi boravak počinje sa radom od ponedjeljka 3.9.2018. godine.

Prevoz učenika sa Sedrenika

posted Aug 31, 2018, 4:00 AM by Ajla Muharemović

U ponedjeljak 3.9.2018. godine kreće prevoz učenika sa Sedrenika do centralne škole u Logavinoj. Autobus polazi u 7,30 sati. Povratak je u 11,00 sati (nakon 5. časa), te u 11,30 (nakon 6. časa) - satnica važi samo za ponedjeljak 3.9.2018.

Početak nastave i smjene u školskoj 2018/19. godini

posted Aug 29, 2018, 1:52 AM by Ajla Muharemović   [ updated Aug 29, 2018, 2:04 AM ]

OBAVJEŠTENJE

 

Ø Početak nastave u školskoj 2018/19. godini je u ponedjeljak, 3. septembra 2018. godine.

 

Ø Svi učenici I-IX razreda u centralnoj školi će imati nastavu u prvoj smjeni (počinje u 8,00 sati)

 

Ø Učenici I i II razreda područne škole na Sedreniku će imati nastavu u međusmjeni ( nastava počinje u 11,35 sati). U ponedjeljak, 3. septembra će II razred doći takođe u I smjenu( od 8,00 sati ), a prvačići dolaze na priredbu u 11,00 sati.

Ø Učenici III, IV i V razreda područne škole na Sedreniku će imati nastavu u prvoj smjeni ( u 8,00 sati )

 

Priredba u povodu prijema učenika u I razred održat će se u područnoj školi na Sedreniku (za sve učenike I razreda) u ponedjeljak, 3. septembra 2018.g., sa početkom u 11,00 sati.

 

Želimo vam sretan i uspješan početak nastave u novoj školskoj godini!

Obavijest za učenike VI razreda

posted Aug 27, 2018, 11:04 PM by Ajla Muharemović

Obavještavaju se roditelji učenika VI razreda da ne trebaju kupovati Dnevnik rada za tehničku kulturu, jer se ne može naći u prodaji.

AUGUSTOVSKI ROK - UPIS UČENIKA U PRVI RAZRED

posted Aug 9, 2018, 4:58 AM by Ajla Muharemović

                                                                                                   O G L A S

                                                                       O UPISU UČENIKA (ŠKOLSKIH OBVEZNIKA) U PRVI (I) RAZRED ZA ŠKOLSKU 2018/2019. GODINU


   Na osnovu člana 55. i člana 57. stav (1) i (2) Zakona o osnovnom odgoju i obrazovanju (¨Službene novine KS¨, br. 23/17 i 33/17) JU Osnovna škola ¨Mula Mustafa Bašeskija¨ Sarajevo vršit će upis djece u prvi (I) razred osnovne škole za školsku 2018/2019. godinu, u augustovskom upisnom roku.

    Školski obveznici za upis u redovnu osnovnu školu  su sva djeca koja do 1. marta 2018. godine navrše 5 i po godina života. Škola može omogućiti i djetetu mlađem od utvrđene starosne dobi upis u redovnu osnovnu školu, uz pismeni zahtjev  roditelja ili staratelja djeteta, nakon što razmotri preporuke komisije za upis učenika u prvi razred. Upis djeteta koje je mlađe od utvrđene starosne dobi može se izvršiti samo ako dijete do kraja kalendarske godine puni šest godina života.

    Upis djece u prvi (I) razred vršit će se u mjesecu augustu 2018. godine, svakim radnim danom od 08,00 do 13,00 sati  u sekretarijatu Škole. Upis djece koja pripadaju područnoj školi Sedrenik, osim u matičnoj školi, vršiće se svakim radnim danom  od 08,00 do 13,oo sati u  školi  Sedrenik. 

     Potrebna dokumentacija za upis djeteta (original ili ovjerena fotokopija):

   - Izvod iz matične knjige rođenih, 

   - Ljekarsko uvjerenje o psiho-fizičkom stanju djeteta za upis u školu i zdravstvenom statusu s opisom poteškoća (ne starije od 6 mjeseci),

    - Uvjerenje o  pohađanju Obaveznog programa predškolskog odgoja i obrazovanja.       

    U skladu sa članom 54. stav (1) Zakona o osnovnom odgoju i obrazovanju učenici se upisuju u školu na osnovu prebivališta, odnosno CIPS-ove prijave, pa su pored navedene dokumentacije roditelji/staratelji dužni dostaviti i ovaj dokument.


    Ulice koje po Odluci o određivanju područja osnovnih škola Općine Stari Grad pripadaju ovoj Školi su: Safvet bega Bašagića, Potok, Nerkesijina, Medrese, Ulomljenica, Hamida Svrze, Hercina, Alije Nametka, Mihrivode, Vareška, Ticina, Pirin brijeg, Fadil paše Šerifovića, Ispod Budakovića, Logavina, Josipa Štadlera, Hrgića, Ćemerlina, Muse Ćazima Ćatića, Potoklinica, Glođina, Kečina, Sagrdžije, Toromanova, Adžemovića, Sunulah efendije, Braće Eškenazi, Golobrdica, Alije Đerzeleza, Čadordžina, Sagrdžije čikma, Halim hodžina, Vrbanjuša, Budakovića čikma, Karpuzova, Dženetića čikma, Mehmed paše Sokolovića, Mula Mustafe Bašeskije, Niže banje, Pehlivanuša, Petrakijina, Štrosmajerova, Gajev trg, Tekija čikma, Todora Švakića, Trg Baščaršije, Trg fra Grge Martića, Velika avlija, Vladislava Skarića, Hadžidamjanova, Hadžiristića, Jaroslava Černija, Jelića, Koturova, Kračule, Prote Bakovića, Saliha Hadžihuseinovića, Muvekita, Sarači, Baščaršija, Besarina čikma, Bijelina čikma, Đulagina čikma, Edhema Mulabdića, Ekmića čikma, Cvijetna (dio ulice), Brdovita, Skendera Kulenovića, Kriva, Sedrenik mali, Alije Nametka (dio ulice), Rogina (dio ulice), Sedrenik (dio ulice).

    Ulice koje po Odluci o određivanju područja osnovnih škola Općine Stari Grad pripadaju  područnoj školi Sedrenik su: Ramića banja, Alije Nametka, Osmana Nakaša, Sedrenik, Fazilin sokak, Prvi bataljon Sedrenik, Sedrenik čikma, Sedrenik mali, Cvijetna, Rogina (dio ulice), Brdovita, Kriva, Barice, Alije Nametka (dio ulice) i Grličića brdo.

 

1-10 of 62