Rad škole‎ > ‎

Školske aktivnosti

Zimski praznici

posted Dec 30, 2019, 4:30 AM by Enida Krehić

Povodom novogodišnjih praznika izloge poslovnih prostorija u ulici Ferhadija krase dječiji likovni radovi na temu: "U susret zimskim praznicima". U tom projektu Općine Stari Grad učestvovali su učenici osnovnih škola istoimene općine.

Posjeta Zemaljskom muzeju

posted Dec 26, 2019, 12:25 AM by Enida Krehić

U utorak,17. decembra 2019. godine članovi Geografsko-historijske sekcije ˝Upoznajmo našu domovinu˝ posjetili su Zemaljski muzej u Sarajevu i tom prilikom vidjeli bogatu kulturno-historijsku zbirku ovog Muzeja, uključujući i eksponat Sarajevsku hagadu. Tom prilikom članovi sekcije razgovorali su i sa jednim od kustosa Zemaljskog muzeja, s posebnim osvrtom na Sarajevsku hagadu. Nakon obilaska Muzeja članovi sekcije u pratnji nastavnika geografije i historije Hadžiabdić Narcisa, počastili su se u jednoj od lokalnih picerija.

Robotika

posted Dec 19, 2019, 4:08 AM by Enida Krehić   [ updated Dec 19, 2019, 5:55 AM ]

Članovi sekcije Robotika su u pratnji nastavnice Edise Bajramović, učestvovali u edukaciji na temu "Prva BH Robot ruka i 3D printanje".

Takmičenje-fudbal i odbojka

posted Dec 19, 2019, 4:04 AM by Enida Krehić   [ updated Dec 19, 2019, 4:04 AM ]

Sportski savez Kantona Sarajevo je organizovao takmičenje učenika osnovnih škola u fudbalu i odbojci. Reprezentacija Općine Stari Grad je ubilježila sjajne nastupe, a trenirao ih je nastavnik Dževad Babić. Fudbaleri su osvojili drugo mjesto, a odbojkaši peto. Čestitamo učenicima i nastavniku.

Likovni radovi na temu "Moja Općina Stari Grad"

posted Dec 17, 2019, 3:15 AM by Enida Krehić

Učenici starogradskih škola koji su nagrađeni za svoje likovne radove na temu "Moja Općina Stari Grad", prisustvovali su dodjeli nagrada i promociji kalendara koji je izdala Općina. Njihovi radovi krase strane kalendara za 2020. godinu.
Čestitamo svim nagrađenim učenicima, a među njima je i naša Medina Muslić.

Domovino, u srcu te nosimo

posted Nov 26, 2019, 4:08 AM by Enida Krehić

"Širimo ruke, širimo ruke-da zagrlimo domovinu!"
                                              Velimir Milošević

U našoj školi je obilježen 25. novembar-Dan državnosti Bosne i Hercegovine prigodnim programom za učenike i roditelje.

Radionica "Potraga za blagom"

posted Nov 26, 2019, 3:19 AM by Enida Krehić   [ updated Nov 26, 2019, 3:56 AM ]

Općina Stari Grad Sarajevo je, povodom Dana državnosti, u Zemaljskom muzeju BiH za učenike osnovnih škola organizovala edukativnu radionicu "Potraga za blagom". Učenici naše škole u pratnji nastavnice Arnese Zebić i socijalne radnice Dunje Gračanin su učestvovali u istoj.
U završnom dijelu programa djeca su se počastila slatkišama koje je za njih osigurala kompanija Amko komerc.

Izložba-posjeta

posted Nov 26, 2019, 2:58 AM by Enida Krehić

Učenici IX razreda, uz pratnju nastavnika likovne kulture i pedagogice, su posjetili izložbu učenika Srednje škole za tekstil, kožu i dizajn i Srednje muzičke škole.

E-otpad

posted Nov 26, 2019, 2:51 AM by Enida Krehić   [ updated Nov 26, 2019, 2:53 AM ]

U utorak, 19.11.2019.godine predstavnik firme Zeos je okviru općinskog projekta E-otpad održao prezentacije za učenike, članove Ekološke sekcije , u Logavinoj i na Sedreniku. Nakon prezentacije upriličen je kviz znanja , a najbrži i najuspješniji učenici nagrađeni su prigodnim nagradama.

Radionice za roditelje

posted Nov 26, 2019, 1:28 AM by Enida Krehić   [ updated Nov 26, 2019, 1:29 AM ]

U srijedu, 13.11.2019. godine, održane su EDUKACIJE ZA RODITELJE u oba naša objekta, u objektu Logavina i na Sedreniku. Realizatori edukacija bile su stručne osobe iz Porodičnog savjetovališta.