Rad škole‎ > ‎

Školske aktivnosti

Dani otvorenih vrata škole

posted May 16, 2019, 11:04 PM by Ajla Muharemović   [ updated May 17, 2019, 4:04 AM ]

U sklopu obilježavanja Dana škole, u periodu od 15. do 21. maja upriličeni su Dani otvorenih vrata škole. To je prilika da naši učenici i nastavnici pokažu svoj rad u sklopu nastavnih i vannastavnih aktivnosti. Učenici osmog razreda pokazali su svojim drugovima iz sedmog razreda izvođenje ogleda, kako bi im približili sadržaje koji se izučavaju u sklopu nastave hemije i fizike. Učenici šestog razreda su kroz kviz vježbali matematiku, a članice sekcije Prve pomoći demonstrirale su ostalim učenicima svoje vještine u pružanju prve pomoći.
Učenici šestog razreda predstavili su svojim mlađim drugovima koncept Terenske nastave, koja se izvodi za učenike od VI do IX razreda.
Prisutni gosti su uživali u mini koncertu, kojeg su priredili učenici od petog do devetog razreda. Učenici sedmog razreda su prezentirali rad u sklopu nastave demokratije.
U biblioteci škole upriličena je izložba radova učenika V-1 odjeljenja, kao i izložba radova Tehničke sekcije.
Učenici starijih razreda pogledali su prezentaciju historijsko-geografske sekcije "Moja domovina Bosna i Hercegovina".

posted May 16, 2019, 11:04 PM by Ajla Muharemović

posted May 16, 2019, 11:04 PM by Ajla Muharemović

Sebilj - srce Starog Grada

posted May 15, 2019, 4:16 AM by Ajla Muharemović

Učenice naše škole Sara Čengić i Dženana Abdagić su, u okviru projekta “Baština Starog Grada”, predstavile svoju prezentaciju o kulturno - historijskom naslijeđu ove općine na temu "Sebilj - srce Starog Grada".

UČENICI DEVETOG RAZREDA OBIŠLI "TUNEL SPASA"

posted May 10, 2019, 3:23 AM by Ajla Muharemović

U sklopu Dana Općine Stari Grad, učenici završnih razreda starogradskih škola obišli su Tunel spasa u Butmiru. Tamo su, osim samog Tunela, pogledali izložbu ratnih slika i poslušali predavanje vodiča i kustosa za muzejske postavke.

Terenska nastava - Visoko

posted May 6, 2019, 12:36 AM by Ajla Muharemović

20. aprila 2019. godine više od 45 učenika naše škole posjetili su Visoko i njegove čuvene piramide. Posjećen je kompleks podzemnih tunela na visočkim piramidama. Također, upriličena je posjeta Zavičajnom muzeju i čaršijskom području. Putovanje je obilježilo lijepo druženje i nova prijateljstva.

"Lopov uvijek bude otkriven"

posted Apr 16, 2019, 4:12 AM by Ajla Muharemović

U sklopu časa odjeljenske zajednice u VI razredu, realizovana je edukacija iz oblasti prevencije maloljetničke delinkvencije "Lopov uvijek bude otkriven". Učenici VI razreda su imali priliku upoznati se sa aktivnostima pripadnika policijskih i specijalnih snaga, te vidjeti demonstraciju rada policijskog psa.

Terenska nastava - Tešanj 23.3.2019.

posted Mar 28, 2019, 2:46 AM by Ajla Muharemović

Više od 45 učenika naše škole, u pratnji voditelja terenske nastave nastavnika geografije i historije Hadžiabdić Narcisa, direktorice škole Mujan Emine i socijalnog radnika Klempić Šabana, posjetili su Tešanj.

Stari grad Tešanj ili Gradina izgrađen je na uzvišenju u kotlini, uz rijeku Tešanjku, na strmoj i jednim dijelom odsječenoj litici brijega, teško pristupačan sa tri strane. Po tipu svoje namjene pripada skupini većih, utvrđenih gradova na uzvišenju.

Osmanlije su zauzevši grad najvjerovatnije 1520. godine naišli na spaljen grad i porušene kule. Krajem XVII stoljeća Osmanlije su popravile grad. Tada su tešanjskom gradu dodali jedan novi dio, odnosno donji dio grada.

Putovanje je proteklo u lijepom ambijentu i druženju.

Takmičenje iz bosanskog jezika i književnosti - Prvo mjesto u kategoriji VIII razreda

posted Mar 20, 2019, 2:09 AM by Ajla Muharemović

Na održanom općinskom takmičenju iz predmeta Bosanski jezik i književnost, u kategoriji učenika VIII razreda, učenica Emina Isović osvojila je prvo mjesto. Učenike VII razreda predstavljala je učenica Ihlas Solaković. Učenice su se za takmičenje pripremale uz pomoć nastavnica: Amre Fazlić i Enise Balićevac.

Na takmičenju iz geografije - drugo mjesto

posted Mar 14, 2019, 1:44 AM by Ajla Muharemović   [ updated Mar 14, 2019, 1:49 AM ]

Na općinskom takmičenju iz geografije, održanom 12.3.2019. godine, ekipa naše škole zauzela je 2. mjesto. Ekipu su činili učenici devetih razreda: Dervović Ali, Numić Faris i Salkić Amina. Pojedinačni rezultati: Dervović Ali - 3. mjesto, Numić Faris - 4. mjesto i Salkić Amina - 9. mjesto. Našu školu na kantonalnom takmičenju predstavljat će učenik Dervović Ali. Ekipu pripremao i vodio nastavnik geografije i historije Narcis Hadžiabdić.