Rad škole‎ > ‎

Školske aktivnosti

Općinsko takmičenje-Fizika

posted Mar 9, 2020, 4:48 AM by Enida Krehić   [ updated Mar 9, 2020, 4:50 AM ]

U petak, 6.3.2020. godine je održano Općinsko takmičenje iz Fizike. Učenica Hana Ćurovac-IX razred je osvojila prvo mjesto, a ukupan plasman učenika IX razreda je drugo mjesto.Takmičili su se i učenici osmih razreda.

Čestitamo Hani i nastavnici Ramizi Kolašinac!

Općinsko takmičenje-Matematika

posted Mar 6, 2020, 6:05 AM by Enida Krehić

Na Općinskom takmičenju iz Matematike održanom 5.3.2020. godine učenici naše Škole su u konkurenciji devetih razreda ekipno zauzeli drugo mjesto, a u konkurenciji osmih razreda ekipno treće mjesto. Učenik devetog razreda Fatih Panjeta je u konkurenciji devetih razreda osvojio prvo mjesto. Čestitamo učenicima i nastavnici Nedini Bećirović

Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine

posted Mar 6, 2020, 6:02 AM by Enida Krehić

U petak, 28.2.2020. godine je u područnoj školi na Sedreniku obilježen praznik-Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine.

Značaj edukacije i obrazovanja

posted Feb 27, 2020, 6:08 AM by Enida Krehić

Prezentaciju o značaju edukacije i obrazovanja u okviru obilježavanja stogodišnjice škole održale su učenice devetih razreda sa nastavnicom Sadžidom Musakadić.

Izložba radova

posted Feb 27, 2020, 5:42 AM by Enida Krehić

U školskoj biblioteci su u toku izložbe učenika Tarika Popare i Yasme Nur Khan. Učenici-izlagači su talentovani, te ostalim drugarima objašnjavaju kada su počeli sa radom i koje tehnike koriste.

Mektebi-prve škole u BiH

posted Feb 27, 2020, 5:24 AM by Enida Krehić

Jos jedna aktivnost povodom obilježavanja stogodišnjice škole održana je 25.2.2020.godine. Učenici osmog dva razreda su sa razrednicom Ešrefom Fakić pripremili bogat i izuzetno zanimljiv program pod nazivom "Mektebi, prve škole u Bosni i Hercegovini ".

Princeza na zrnu graška

posted Feb 25, 2020, 3:45 AM by Enida Krehić

Danas su učenici I-3 i II-3 u pratnji učiteljica Đenane Hamzić i Lejle Mušanović pogledali predstavu Princeza na zrnu graška u Pozorištu mladih.

Geografija

posted Feb 25, 2020, 3:32 AM by Enida Krehić

Otvoreni čas Geografije povodom obilježavanja stogodišnjice škole organizovala je sa osmim razredima nastavnica Fikreta Godinjak Mujkić. Kviz znanja je uvijek dobra zabava ali i način da se ponovi naučeno.

Biblioteka Memorijalni centar Potočari

posted Feb 25, 2020, 3:16 AM by Enida Krehić   [ updated Feb 25, 2020, 3:21 AM ]

Jučer su u organizaciji Općine Stari Grad naši učenici i nastavnica Edisa Bajramović zajedno sa predstavnicima ostalih starogradskih škola posjetili Memorijalni centar Potočari i njihovoj biblioteci uručili vrijednu donaciju. Zahvaljujemo se svima koji su učestvovali u ovoj akciji doniranja knjiga.

Dan maternjeg jezika

posted Feb 25, 2020, 2:59 AM by Enida Krehić   [ updated Feb 25, 2020, 3:00 AM ]

U ponedjeljak, 24.2.2020. godine viša stručna saradnica Instituta za jezik Sumeja Bičević je gostovala u našoj školi. Održano je predavanje o razvoju pisanog jezika, Međunarodnom danu maternjeg jezika i na kraju radionica pisanja na bosančici. Istom su prisustvovale profesorica Bosanskog jezika Melisa Klačar i bibliotekarka Enida Krehić.