Rad škole‎ > ‎

Školske aktivnosti

"DJECA ČITAJU DJECI"

posted Jun 3, 2019, 4:00 AM by Ajla Muharemović

Saradnja na Projektu naše škole i Biblioteke za slijepa i slabovidna lica u BiH, pod nazivom "Djeca čitaju djeci", nastavila se protekle sedmice, kada su učenici područnih odjeljenja III, IV i V razreda naše škole posjetili Biblioteku i snimili audio verziju dječije knjige, i tako omogućili da je čuju njihovi vršnjaci koji nemaju sposobnost vida.
Učenici: Mujak Arduana, Burović Adna, Mulaosmanović Eman, Nukić Merjem, Ganić Emina, Palalija Erna, Lepenica Ajša, Hadžić Iman, Šabanović Zejd, Katica Aldin i Ražanica Zejneb su, uz pripremu i upute glumice Maje Salkić, pročitali knjigu "Ježeva kućica". Zahvaljujući njima, sada je slijepoj i slabovidnoj djeci dostupna ova prekrasna dječija knjiga.

DAN ŠKOLE

posted May 23, 2019, 3:34 AM by Ajla Muharemović

Završna manifestacija obilježavanja Dana škole upriličena je u srijedu, 22. maja, sa  brojnim učesnicima na priredbi i velikim brojem gostiju. Uručene su pohvale najuspješnijim učenicima IX razreda, kao zahvala za trud, ali i za drugarstvo, odgovornost i ljudske vrijednosti.

Dani otvorenih vrata škole

posted May 16, 2019, 11:04 PM by Ajla Muharemović   [ updated May 23, 2019, 3:06 AM ]

U sklopu obilježavanja Dana škole, u periodu od 15. do 21. maja upriličeni su Dani otvorenih vrata škole. To je prilika da naši učenici i nastavnici pokažu svoj rad u sklopu nastavnih i vannastavnih aktivnosti. Učenici osmog razreda pokazali su svojim drugovima iz sedmog razreda izvođenje ogleda, kako bi im približili sadržaje koji se izučavaju u sklopu nastave hemije i fizike. Učenici šestog razreda su kroz kviz vježbali matematiku, a članice sekcije Prve pomoći demonstrirale su ostalim učenicima svoje vještine u pružanju prve pomoći.
Učenici šestog razreda predstavili su svojim mlađim drugovima koncept Terenske nastave, koja se izvodi za učenike od VI do IX razreda.
Prisutni gosti su uživali u mini koncertu, kojeg su priredili učenici od petog do devetog razreda. Učenici sedmog razreda su prezentirali rad u sklopu nastave demokratije.
U biblioteci škole upriličena je izložba radova učenika V-1 odjeljenja, kao i izložba radova Tehničke sekcije.
Učenici starijih razreda pogledali su prezentaciju historijsko-geografske sekcije "Moja domovina Bosna i Hercegovina".
Muzičku hip-hop numeru na njemačkom jeziku izvele su učenice Lamija i Lejla, uz plesnu pratnju učenica VII razreda, a učenici VI razreda su kroz igrokaz pokazali svoje znanje njemačkog jezika.
Školsko dvorište cvijećem su ukrasili članovi sekcije Mladi biolozi.
Učenici naše škole na Sedreniku predstavili su svoj talenat kroz pjesmu i igru, na priredbi posvećenoj temi "Sevdah u srcu", a upriličeno je druženje sa Šimom Ešićem, dječijim piscem.
Članovi Sekcije engleskog jezika prezentirali su svoje znanje kroz aktivnosti na temu historije našeg grada, a učenici šestog razreda prisustvovali su prezentaciji robotike i kodiranja.
U holu škole postavljena je izložba likovnih radova naših talentovanih učenika.
Ekipa škole posjetila je Dječiji dom na Bjelavama i tom prilikom uručila prikupljene slatkiše, koje su naši učenici nesebično prikupljali u sklopu aktivnosti "Učini dobro djelo".
Projekat "Upoznajmo se sa djelima pisca Branka Ćopića" realizovan je u školskoj sali, gdje su učenici nižih razreda priredili igrokaze, ples, recitacije, pjesme, mali teatar, a učenice osmog razreda pripremile su prezentaciju o liku i djelu ovog pisca.

posted May 16, 2019, 11:04 PM by Ajla Muharemović

posted May 16, 2019, 11:04 PM by Ajla Muharemović

Sebilj - srce Starog Grada

posted May 15, 2019, 4:16 AM by Ajla Muharemović

Učenice naše škole Sara Čengić i Dženana Abdagić su, u okviru projekta “Baština Starog Grada”, predstavile svoju prezentaciju o kulturno - historijskom naslijeđu ove općine na temu "Sebilj - srce Starog Grada".

UČENICI DEVETOG RAZREDA OBIŠLI "TUNEL SPASA"

posted May 10, 2019, 3:23 AM by Ajla Muharemović

U sklopu Dana Općine Stari Grad, učenici završnih razreda starogradskih škola obišli su Tunel spasa u Butmiru. Tamo su, osim samog Tunela, pogledali izložbu ratnih slika i poslušali predavanje vodiča i kustosa za muzejske postavke.

Terenska nastava - Visoko

posted May 6, 2019, 12:36 AM by Ajla Muharemović

20. aprila 2019. godine više od 45 učenika naše škole posjetili su Visoko i njegove čuvene piramide. Posjećen je kompleks podzemnih tunela na visočkim piramidama. Također, upriličena je posjeta Zavičajnom muzeju i čaršijskom području. Putovanje je obilježilo lijepo druženje i nova prijateljstva.

"Lopov uvijek bude otkriven"

posted Apr 16, 2019, 4:12 AM by Ajla Muharemović

U sklopu časa odjeljenske zajednice u VI razredu, realizovana je edukacija iz oblasti prevencije maloljetničke delinkvencije "Lopov uvijek bude otkriven". Učenici VI razreda su imali priliku upoznati se sa aktivnostima pripadnika policijskih i specijalnih snaga, te vidjeti demonstraciju rada policijskog psa.

Terenska nastava - Tešanj 23.3.2019.

posted Mar 28, 2019, 2:46 AM by Ajla Muharemović

Više od 45 učenika naše škole, u pratnji voditelja terenske nastave nastavnika geografije i historije Hadžiabdić Narcisa, direktorice škole Mujan Emine i socijalnog radnika Klempić Šabana, posjetili su Tešanj.

Stari grad Tešanj ili Gradina izgrađen je na uzvišenju u kotlini, uz rijeku Tešanjku, na strmoj i jednim dijelom odsječenoj litici brijega, teško pristupačan sa tri strane. Po tipu svoje namjene pripada skupini većih, utvrđenih gradova na uzvišenju.

Osmanlije su zauzevši grad najvjerovatnije 1520. godine naišli na spaljen grad i porušene kule. Krajem XVII stoljeća Osmanlije su popravile grad. Tada su tešanjskom gradu dodali jedan novi dio, odnosno donji dio grada.

Putovanje je proteklo u lijepom ambijentu i druženju.