Rad škole‎ > ‎

Posjeta Konjičkom klubu "Hidalgo"

posted Oct 9, 2017, 3:03 AM by Ajla Muharemović   [ updated Oct 10, 2017, 12:10 AM ]

U petak, 22.9. 2017. godine. učenici drugih i petih razreda naše škole posjetili su Konjički klub " Hidalgo "na Sedreniku.  Naučili su mnogo o konjima i njihovom uzgoju. Svaki  učenik je imao priliku jahati konje pod nadzorom iskusnih instruktora jahanja.

Posjeta Bošnjačkom institutu

posted Oct 6, 2017, 4:22 AM by Ajla Muharemović

Učenici VII-1 razreda, bibliotekarka i socijalna radnica su 6.10.2017. godine posjetili Bošnjački institut. Kustos, gospođa Andrea,  je učenicima rekla o historiji Instituta, njegovom osnivaču Adil-begu Zulfikarpašiću. Zatim su posjetili  galeriju, biblioteku i Gazi Husrev-begov hamam. Arhitekti su povezali dvije zgrade, jednu iz 16. vijeka, a drugu iz 21. vijeka. Ta dva vakufa (Gazi Husrev-bega i Adil-bega Zulfikarpašića) čine jednu kompaktnu cjelinu. Za to svoje remek djelo su dobili Šestoaprilsku nagradu.

Također su vidjeli izložbu pod nazivom „Islam je i naša historija“. Svi su uživali u ovom obilasku i nešto su novo naučili o historiji Bosne i Hercegovine.

Nastava u prirodnoj sredini – Radimlja, Vjetrenica i Mostar

posted Oct 6, 2017, 1:45 AM by Ajla Muharemović

Članovi Geografsko-historijske sekcije "Upoznajmo našu domovinu",  s nastavnikom  - voditeljem Hadžiabdić Narcisom i direktoricom škole Karasalihović Jasminom su se ovaj put odlučili za malo duže putovanje - upoznavanje jugoistočnog dijela Hercegovine. Nastava u prirodnoj sredini realizovana je u subotu, 30.septembra.

Prva destinacija bila je Radimlja kod Stoca, nekropola stećaka, gdje su se uvjerili zašto ovaj dio Bosne i Hercegovine spada u najvrijednije spomenike srednjovjekovnog perioda.

Potom su se zaputili u Vjetrenicu, najveću i najpoznatiju pećinu u Bosni i Hercegovini, zaštićeni spomenik prirode i turističko odredište, smještenu na zapadnom rubu Popova polja, u općini Ravno, 80 km od Mostara. Učenici su bili oduševljeni pećinom, a posebno ih je dojmilo što su vidjeli čovječiju ribicu. U sklopu posjete pećini posjetili su i Muzej.

Ostatak boravka u Hercegovini proveli su u razgledanju starog dijela grada Mostara - Kujundžiluka, čije građevine potiču iz sredine XVI vijeka.

Predavanje za učenike na temu "Prva pomoć"

posted Sep 26, 2017, 3:49 AM by Ajla Muharemović

U četvrtak, 21.9.2017. godine u drugim i petim razredima naše škole održano je predavanje na temu "Prva pomoć " , a u okviru predmeta  Tjelesni i zdravstveni odgoj . Predavanje su održale naše bivše učenice, a danas studentice  Farmaceutskog fakulteta i članice Crvenog križa.

Gost u odjeljenju - policajac

posted Sep 21, 2017, 4:45 AM by Ajla Muharemović

Danas je u našoj školi učenike prvog razreda posjetio policajac Kemo Musić iz PU Stari Grad. Učenicima je govorio o bezbjednosti na ulici, u saobraćaju, te odgovarao na pitanja naših najmlađih učenika.

JA SAM DIO PRIRODE!

posted Jun 2, 2017, 2:57 AM by Ajla Muharemović   [ updated Jun 2, 2017, 2:57 AM by Admin Admin ]

Obilježavanje Međunarodnog dana biološke raznolikosti 22. maja i Svjetskog dana zaštite okoliša 5. juna organizovano je u saradnji sa njemačkom razvojnom agencijom (GIZ), kroz učešće u projektu Ja sam dio prirode! Učenici I-2 razreda i članovi Ekološke sekcije su, kroz interaktivnu sesiju o biološkoj raznolikosti i energetskoj efikasnosti, iznijeli svoja dosadašnja znanja ali i naučili dosta novog, a nakon toga su u školskom vrtu sadili sadnice cvijeća, začinskog i ukrasnog bilja.

Škola u prirodi

posted May 29, 2017, 3:42 AM by Ajla Muharemović   [ updated May 29, 2017, 3:42 AM by Admin Admin ]

U mjesecu maju učenici tri odjeljenja IV razreda naše škole boravili u Školi u prirodi. Bili su smješteni u Blagaju, a obišli su još mnoga zanimljiva mjesta.

Posjeta Tunelu spasa

posted May 11, 2017, 6:03 AM by Ajla Muharemović   [ updated May 11, 2017, 6:03 AM by Admin Admin ]

Učenici IX razreda osnovnih škola iz Starog Grada posjetili su Tunel spasa u Butmiru, u sklopu redovnog godišnjeg programa u okviru obilježavanja Dana Općine.

Likovna edukativna radionica za prvačiće

posted May 5, 2017, 12:40 AM by Ajla Muharemović   [ updated May 5, 2017, 12:40 AM by Admin Admin ]

U srijedu, 3.5.2017. godine, prvačići naše škole učestvovali su na likovnoj edukativnoj radionici u Općini Stari Grad. Tema rada bila je "Mostovi koji spajaju ljude."

Nastava u prirodnoj sredini

posted Apr 28, 2017, 12:56 AM by Ajla Muharemović   [ updated Apr 28, 2017, 12:56 AM by Admin Admin ]

Učenici naše škole u sklopu Nastave u prirodnoj sredini u periodu od 14. do 16. aprila 2017. godine boravili su u Tuzli i Gradačcu. Mala ali zanimljiva ekipa. Slike sve govore...