Dani otvorenih vrata škole

posted May 16, 2019, 11:04 PM by Ajla Muharemović   [ updated May 17, 2019, 4:04 AM ]
U sklopu obilježavanja Dana škole, u periodu od 15. do 21. maja upriličeni su Dani otvorenih vrata škole. To je prilika da naši učenici i nastavnici pokažu svoj rad u sklopu nastavnih i vannastavnih aktivnosti. Učenici osmog razreda pokazali su svojim drugovima iz sedmog razreda izvođenje ogleda, kako bi im približili sadržaje koji se izučavaju u sklopu nastave hemije i fizike. Učenici šestog razreda su kroz kviz vježbali matematiku, a članice sekcije Prve pomoći demonstrirale su ostalim učenicima svoje vještine u pružanju prve pomoći.
Učenici šestog razreda predstavili su svojim mlađim drugovima koncept Terenske nastave, koja se izvodi za učenike od VI do IX razreda.
Prisutni gosti su uživali u mini koncertu, kojeg su priredili učenici od petog do devetog razreda. Učenici sedmog razreda su prezentirali rad u sklopu nastave demokratije.
U biblioteci škole upriličena je izložba radova učenika V-1 odjeljenja, kao i izložba radova Tehničke sekcije.
Učenici starijih razreda pogledali su prezentaciju historijsko-geografske sekcije "Moja domovina Bosna i Hercegovina".