"Djeca čitaju djeci" u Biblioteci za slijepa i slabovidna lica

posted Oct 15, 2018, 4:25 AM by Ajla Muharemović

U povodu obilježavanja Oktobra-mjeseca knjige, u saradnji sa Vijećem roditelja naše škole, pokrenuta je aktivnost "Djeca čitaju djeci". Do sada je preko 20 učenika naše škole posjetilo studio Biblioteke za slijepa i slabovidna lica u Sarajevu, gdje su čitali i snimili "Ezopove basne", te ih na taj način učinili dostupnim svojim vršnjacima koji imaju poteškoće sa vidom.

Aktivnost je pokrenuta na prijedlog članice Vijeća roditelja naše škole Maje Salkić Burazerović, bh glumice i dugogodišnje saradnice Biblioteke na čitanju knjiga za slijepa lica.

Cilj je da svi učenici I - IX razreda koji to žele, učestvuju u ovoj aktivnosti u narednom periodu, kako bi djeca koja nemaju poteškoće s vidom razumjela potrebe slijepe i slabovidne djece.