Rad škole‎ > ‎Vijesti‎ > ‎

Nastava u prirodnoj sredini – Radimlja, Vjetrenica i Mostar

posted Oct 6, 2017, 1:45 AM by Ajla Muharemović

Članovi Geografsko-historijske sekcije "Upoznajmo našu domovinu",  s nastavnikom  - voditeljem Hadžiabdić Narcisom i direktoricom škole Karasalihović Jasminom su se ovaj put odlučili za malo duže putovanje - upoznavanje jugoistočnog dijela Hercegovine. Nastava u prirodnoj sredini realizovana je u subotu, 30.septembra.

Prva destinacija bila je Radimlja kod Stoca, nekropola stećaka, gdje su se uvjerili zašto ovaj dio Bosne i Hercegovine spada u najvrijednije spomenike srednjovjekovnog perioda.

Potom su se zaputili u Vjetrenicu, najveću i najpoznatiju pećinu u Bosni i Hercegovini, zaštićeni spomenik prirode i turističko odredište, smještenu na zapadnom rubu Popova polja, u općini Ravno, 80 km od Mostara. Učenici su bili oduševljeni pećinom, a posebno ih je dojmilo što su vidjeli čovječiju ribicu. U sklopu posjete pećini posjetili su i Muzej.

Ostatak boravka u Hercegovini proveli su u razgledanju starog dijela grada Mostara - Kujundžiluka, čije građevine potiču iz sredine XVI vijeka.