Obilježen "Sat kodiranja"

posted Dec 13, 2016, 5:36 AM by Ajla Muharemović   [ updated Dec 13, 2016, 5:36 AM by Admin Admin ]
U cilju promocije ''Sata kodiranja'' u periodu između 5. i 11. decembra organizovana je ''Sedmica kodiranja'', koja predstavlja najveći svjetski online obrazovni događaj, koji se svake godine u decembru obilježava kao sedmica informatičke edukacije. Osnovni cilj ovog projekta je približiti algoritamski način razmišljanja djeci, ali i odraslima koji će im pomoći da bolje razumiju tehnologiju kojom se svakodnevno koriste. Ovaj program razvija osnovno informatičko obrazovanje, potiče kreativnost i razvija logičko razmišljanje. Program je namijenjen svim uzrastima, a prethodno iskustvo u kodiranju nije potrebno.
         U našoj školi "Sat kodiranja" (Hour of code) obilježen je u savremeno opremljenom kabinetu informatike, 7. i 8. decembra, uz svesrdnu pomoć roditelja gospođe Ajle Zejnilagić i gospodina Fuada Čurčića, koji su obezbijedili tehničku podršku, ali i sredstva da se naši učenici počaste pizzom i sokovima (sredstva obezbijedila kompanija BIT Alliance). Tom prilikom su učenici svih uzrasta imali priliku kodirati, odnosno naučiti programirati igrice i još neke zanimljive trikove uz pomoć kompjutera.