TRIBINA ZA RODITELJE U PONEDJELJAK, 21.3.2016.

posted Mar 21, 2016, 2:35 AM by Ajla Muharemović   [ updated Mar 21, 2016, 2:35 AM by Admin Admin ]

Pušenje nargile je postala veoma popularna društvena aktivnost posljednjih godina u našem gradu, osobito veliki broj maloljetnika ima mogućnost da istu kupi i konzumira legalno.

Svjetska zdravstvena organizacija je sprovela istraživanje koje je pokazalo da je nargila jednako štetna i opasna kao i cigarete.

Nijedan metod pušenja zapravo nije zdrav. Iako se puši kroz cijevi i ima nešto manje nikotina od cigareta, ipak se velika količina tog nikotina i kancerogenih stvari udahne i stvara se ovisnost.

Mnogim ljudima nargila predstavlja izvrsnu alternativu pušenju cigareta zbog različitih okusa i zbog očigledne zdravstvene prednosti, proces pušenja se vrši kroz cijev a ne kroz filter cigarete.

Ali, da li je reputacija nargile kao zdravog izbora zaista opravdana?

O fenomenu pojave nargile i učestalom korištenju kod omladine s posebnim akcentom na maloljetnike –školske obveznike Vijeće roditelja JU OŠ  ‘’ Mula Mustafa Bašeskija’’

P O Z I V A

roditelje učenika do V do IX razreda  na tribinu/predavanje na temu:

“ ŠTETNOST NARGILE”

Učesnici tribine/predavanja su

1. dr. Enisa Bečarević- Murga, predstavnik/član  Vijeća roditelja OŠ  ‘’ Mula Mustafa Bašeskija’’, moderator tribine
  2. dr. Feđa Mehmedović, XY organizacija, prezentacija na temu
  3. dr. Amela Penava, stručni saradnik Kantonalnog Vijeća roditelja osnovnih i srednjih škola Kantona Sarajevo i počasni član  istoga , panel diskusija na temu

Mjesto održavanja u prostijama OŠ  ‘’ Mula Mustafa Bašeskija’’, Logavina 52  dana 21.03.2016. godine sa početkom u 18,00 časova.

Nadamo se što većem odzivu.

Predsjednica Vijeća roditelja

Elma Haverić