OŠ Mula Mustafa Bašeskija Sarajevo

Carousel imageCarousel imageCarousel image

Obavještenja

10.9.2020 Obavijest za učenike koji ne dolaze na redovnu nastavu.

1.9.2020. Škola je objavila Etički kodeks ponašanja u online nastavi, kao i Krizni plan pripravnosti.

31.8.2020. Raspored ulaska u školu i trajanje online nastave za sve razrede.

31.8.2020. Termin prijema učenika VI razreda.

31.8.2020. Spisak učenika i druge obavijesti za I razred Logavina i Sedrenik.

28.8.2020. Raspored povrata udžbenika i lektira

Školske akivnosti

3.7.2020. Dragi naši maturanti,

došao je dan kad okrećete stranicu vaše nove knjige. Želimo vam zdravlja, da vam osmijeh krasi lice, puno uspjeha u daljem školovanju i u svemu što radite! Ostanite vrijedni, humani i cijenite mali stvari u životu!

Nedostajat ćete nam! Volimo vas!

Pogledajte filmove o našim dragim maturantima, koje je kreirao vrijedni i talentovani i sam maturant, Bekir Tazkeer Khan! Bekiru se posebno zahvaljujemo na uloženom trudu i radu!

Uživajte!

Kalendar ocjenjivanja

Pregled časova kada su planirani pismene i usmene provjere znanja.

Kalendar za razrede II - IV

Kalendar za razrede V- IX

Spisak udžbenika za 2020/21. školsku godinu

Svako odjeljenje u školi ima po jednog učenika-predstavnika, koji predstavlja odjeljenje u Vijeću učenika.

Vijeće roditelja je tijelo u kojem sudjeluju roditelji učenika škole. Upoznajte se sa radom Vijeća roditelja i njegovim članovima.

Članovi školskog odbora su predstavnici škole, roditelja, općine i ministarstva.

Biblioteka

Školska biblioteka posjeduje fond od preko 10000 knjižne i neknjižne građe. Preko 4300 lektirnih izdanja, 2850 stručnih publikacija i 500 periodičnih izdanja. Od neknjižne građe, biblioteka posjeduje CD, video kasete i gramofonske ploče.

Aktivnosti rada biblioteke možete vidjeti na linku ispod.

Biblioteka

Za više informacija o knjigama pišite na biblioteka@osmmbsa.edu.ba

Produženi boravak radi od 10:30 do 17:00 sati.

Pregled svih važnih školskih propisa i dokumenata na jednom mjestu.

Javne nabavke

Spisak javnih nabavki škole

Historija škole

Osnovna škola „Mula Mustafa Bašeskija“ nalazi se u najljepšem dijelu Sarajeva – Starom Gradu. Školsko područje proteže se od glavne ulice koja nosi isto ime kao i škola, pa do Sedrenika i Grdonja, i od Baščaršije do ulice Musa Ćazim Ćatić.

Škola je počela sa radom davne 1920. godine kao VII narodna škola, a izgradnja školske zgrade započeta je 1928. godine na zemljištu sarajevske porodice Svrzo. Projekat za školu radio je poznati arhitekt Dušan Smiljanić.

Više o historiji škole.

Uposleni osnovne škole Mula Mustafa Bašeskija Sarajevo.

Sve informacije možete da dobijete na e-mail: skola@osmmbsa.edu.ba ili na telefone +387 (33) 238-151 i 033/447-246.

Direktorica škole je Emina Mujan. Direktoricu možete kontaktirati putem mail-a: emina.mujan@osmmbsa.edu.ba.

Spisak aktivnih sekcija u školi. Prijavi se za zanimljive i poučne vanškolske aktivnosti.

PARTNERI I PRIJATELJI ŠKOLE

Ministarstvo Obrazovanja BiH